Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[OIIFL] 1.4TSI - wibracje na pedale sprzęgła

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [OIIFL] 1.4TSI - wibracje na pedale sprzęgła

    rafiki, wally dobry pomysł . Będzie sporo czasu by zgromadzić kandydatów
    Chcę pić z umiarem, ale umiar nie chce pic ze mną

  • #2
    [OIIFL] 1.4TSI - wibracje na pedale sprzęgła

    Od początku użytkowania auta mam taki objaw, że jeśli przy wciśniętym gazie wcisnę lekko sprzęgło czuć wyraźne wibracje na nim. Przy puszczonym gazie wibracji brak.

    Czy to normalne?

    Komentarz


    • #3
      Moim skromnym zdaniem to nie normalne, ale tak jest, bylo juz pisane temacie

      Komentarz


      • #4
        A jaki masz przebieg?U mnie na poczatku tez tak sie dzialo ale z czasem ustało.
        Kondziu

        OCP

        Komentarz


        • #5
          Witam. Posiadam ten sam problem w Oktavi2 :cry: Tour z 2011r przebieg ok25tys.Drgania sprzęgła są od początku użytkowania .ASO twierdzi ze to norma .

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Tichy
            mam taki objaw, że jeśli przy wciśniętym gazie wcisnę lekko sprzęgło czuć wyraźne wibracje na nim. Przy puszczonym gazie wibracji brak.
            Ja wiem , ja wiem. Jeśli to 1.4 TSI TO WINA RAZRZĄDU !!! Wariator i napinacz do wymiany :yay:
            Czasem trzeba długo iść, aby dojść do siebie...

            Komentarz


            • #7
              1 Na prawdę dobre ..... A Na poważnie , spotykane zjawisko i z innymi silnikami też

              Komentarz


              • #8
                Czyli co? W tym silniku to normalne ale ogólnie to nie normalne?

                Mam niecałe 20 tys. przebiegu.

                Komentarz


                • #9
                  Tichy,

                  O2FL CAXA 47k km - brak objawów
                  G6 CAXA 33k km - brak objawów

                  oba auta 2010
                  kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                  SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                  Komentarz


                  • #10
                    Odgrzewam kotleta, choc sprawa dotyczy mojego 1.8 tsi cdaa 4x4.
                    Objawy, jak w pierwszym poscie tematu.
                    Wciskam na jalowym na luzie lekko pedał sprzęgła, jest ok, ale jesli dodam goazu, czuc wibracje na pedale.
                    Objaw ten nasila sie jak jest cieplej na polu, jeden mechanik sugeruje jakis problem z 2masem, ale widze, ze to takie gdybanie tylko...
                    Normalne to, czy meczyc ASO?? Pewnie beda chiceli mnie zbyc, a wysra mi sie to pewno gwarancji.
                    Auto ma dopiero 12 tys km , gwarancja do 02.2014.
                    Nie ukyrwam, mam pewne obawy, bo znajomemu dzis w 1.4 caxa wysrala sie skrzynka 6b (choc ja mam inna , tak i jak i z reszta 2mas) i olej z niej poszedl na asfalt :/
                    ps.1 Poza tym brak typowych objawow padajacego kola, czyli gaszenie bez tluczenia sie, nic drga buda, biegi wchodza oki.
                    ps.2 Dobrze, ze nie zrobilem chipa, bo pewnie bym myslal, ze to przez niego, a ASO pewno bedzie weszyc ingerencje.
                    ps.3 Szanuje 2 mas, czyli nie strzelam ze sprzegla i nie katuje silnika na 1500 rpm.

                    Komentarz


                    • #11
                      Tippo, I sądzisz że w 12 tyś km załatwiłeś dwumas? No przestań szukać dziury w całym... Lekkie pukanie w pedał sprzęgła to normalka, coś się jednak tam kręci więc musi się coś dziać. Ja mam 2.0 BKD auto ma nakulane 182 tyś km, ja mam go od 40 tyś km. Sprzęgła jak mam zły dzień to nie oszczędzam, holuje czasami jakieś złomy (taki zawód) i żadnych objawów. Nawet nie zatłucze.
                      To jakaś polska choroba, szukać usterek i winy kogoś tam gdzie ich nie ma...

                      Pozdrawiam MArcin
                      Skoda... Hmmm... No jak się niema co się lubi, to się lubi co się ma...

                      Komentarz


                      • #12
                        Tippo, daj spokój..To jest normalny objaw. W benzynie "macie" jeszcze to szczęście,że tylko czuć to przy dodaniu gazu..W dieslu jest jakby ktoś młoteczkiem w pedał pukał na jałowym..
                        Moje projekty car detailingowe
                        VW Touran 2.O TDI
                        BMW X6 35d
                        więcej na PW

                        Komentarz


                        • #13
                          Gwoli sprostowania - W 1.4TSI 122KM NIE MA DWUMASY. Jest zwykłe sprzęgło. Nie wiem jak wygląda sprawa w 1.8TSI.

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez Tichy
                            Gwoli sprostowania - W 1.4TSI 122KM NIE MA DWUMASY. Jest zwykłe sprzęgło. Nie wiem jak wygląda sprawa w 1.8TSI.
                            U mnie jest na 100%, co fakt budzi pewne obawy, gdyz takie drgania to raczej nie 2mas wlasnie, lecz cos z dociskiem lub sprzeglem, ewentualnie wysprzeglikiem.

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X